Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Dyskusyjny Klub Filmowy,Główna

DKF on-line: “Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia” – 13.04.2021

W kolejnej edycji Dyskusyjnego Klubu Filmowego on-line zapraszamy na słodko-gorzką komedię Mike’a Leigh, twórcy nagrodzonych Złotą Palmą „Sekretów i kłamstw”. Pogodny, żartobliwy obraz życia we współczesnym Londynie w dziele mistrza kina brytyjskiego.

Sally Hawkins wciela się w POPPY, nauczycielkę, która mieszka ze swoją koleżanką z pracy i razem z nią poszukuje partnera na życie. Jest błyskotliwą, atrakcyjną kobietą z wielkim poczuciem humoru. Choć wie, co należy traktować poważnie, a kiedy dworować sobie z problemów, wydaje się nieco zagubiona, zwłaszcza w kontaktach z dziwaczną rodziną, konfliktowym instruktorem jazdy (znakomity Eddie Marsan) i w trakcie wyczerpujących lekcji flamenco. Niespodziewanie pojawi się jednak ktoś, kto obudzi w niej nadzieję na zupełnie nowe życie.

Film był wielokrotnie nagradzany, pokazywany na wielu festiwalach filmowych m.in. w Berlinie, Nowym Jorku czy Dżakarcie. Sally Hawkins za swoją rolę otrzymała nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszej aktorki na 58. MFF w Berlinie, Satelitę dla najlepszej aktorki komediowej oraz nominację do takich prestiżowych nagród jak: Złoty Glob, Europejska Nagroda Filmowa czy nagrody BIFA.

Obraz z łatwością można znaleźć w internecie w legalnych źródłach oraz na platformach streamingowych. Zapraszamy Was na prelekcję, którą wygłosił dla Was Ireneusz Wojtków.