Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Dyskusyjny Klub Filmowy,Główna

DKF on-line: “Wszystkie odloty Cheyenne’a” – 7.04.2021

W kolejnej edycji Dyskusyjnego Klubu Filmowego on-line zapraszamy do obejrzenia filmu Paolo Sorrentino, który wzbudził olbrzymie emocje w Cannes i otrzymał jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień festiwalu. Mieszanka fantastycznego humoru i gorzkiej ironii tworzy w filmie prawdziwie rockandrollowy emocjonalny koktajl. nagrodzonego czterema statuetkami Duńskiej Akademii Filmowej (dla najlepszego filmu, za scenariusz, efekty specjalne i nagrodą widzów).

“Porywający”, “wyśmienity”, “na przemian – prześmieszny i wzruszający” – ten film to popis genialnego aktorstwa, dwukrotnego zdobywcy Oscara – Seana Penna. Trudny do rozpoznania pod burzą kruczoczarnych włosów, z uszminkowanymi na czerwono ustami Sean Penn zachwyca rolą ekscentrycznego rockmena. Tytułowy Cheyenne za sprawą jednego wydarzenia wyruszy w wypełnioną przedziwnymi zdarzeniami podróż życia i przekona się, że największy życiowy odlot, wciąż jest jeszcze przed nim.

Film z łatwością można znaleźć w internecie w legalnych źródłach oraz na platformach streamingowych. Zapraszamy Was na prelekcję, którą wygłosił dla Was Ireneusz Wojtków.