Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Filmowy Klub Seniorów

Filmowy Klub Seniorów – “Summer of Soul” – 13.04.2022

Latem 1969 roku, zaledwie 160 km na południe od Woodstock, w parku Mount Morris odbył się legendarny Festiwal Kultury Harlemu. Jego filmowy zapis nie był nigdy wcześniej publikowany i został niemal całkowicie zapomniany – aż do dziś. Debiutujący w roli filmowca Ahmir “Questlove” Thompson dokumentuje to wydarzenie, które stało się świętem czarnej historii, kultury i mody. Na pokaz zapraszamy w ramach Filmowego Klubu Seniorów w środę 13 kwietnia o godz. 18.00. Bilety: 13 zł.

Summer of Soul to nie tylko połączenie filmu muzycznego i dokumentu przybliżającego tamten Festiwal, ale też niezwykłe świadectwo uzdrawiającej mocy muzyki, tak bardzo potrzebnej w niespokojnych czasach – tak w przeszłości, jak i dzisiaj.

W materiale zobaczymy niepublikowane wcześniej występy Steviego Wondera, Niny Simone, Sly & the Family Stone, Gladys Knight & the Pips, Mahalii Jackson, B.B. Kinga, The 5th Dimension i wielu innych.

Summer of Soul jest pierwszym oficjalnym projektem Onyx Collective – marki treści publikowanych przez Disney General Entertainment, której celem jest rozpowszechnianie wysokiej jakości rozrywki twórców kolorowych i niewystarczająco reprezentowanych społeczności. Film nagrodzony został Oscarem za Najlepszy film dokumentalny, Grand Prix Jury oraz nagrodą publiczności na Festiwalu Filmowym Sundance.